Mikuláš

MIKULÁŠ do našej MŠ zavíta 5.12.2019 (štvrtok) spolu s DIVADLOM ROZPRÁVKOVO, ktoré deťom zahrá divadelné predstavenie „PIERKO ANJELA“.
Mikuláš – plagát

 

Stratená zima

22.11.2019 (piatok) „Stratená Zima“ Fifo a Vierka Zlý škriatok Špinko sa rozhodne pomstiť Vierke, Fifovi a hlavne deťom, ktoré zachránili prasiatko Kvík a tak uväzní pani Zimu na Severnom póle. V celej Fifolandii zostane ešte v novembri 25 stupňov a slnečno. Zima nie a nie prísť. Vyzerá to, že miesto zimy prišlo ďalšie leto. Fifo a Vierka to však nemôžu nechať tak a preto spoločne s deťmi, Králikom Borisom, Kapríkom Emilom a Kohútikom Andrejom sa rozhodnú vyslobodiť pani zimu a zachrániť toto krásne zimné obdobie. Počas cesty zažijú všakovaké dobrodružstvá a zopakujú si abecedu, farby a čísla. Napokon sa im podarí nájsť chlapčeka Mrazíka, ktorý im pomôže kúzlami napraviť všetko, čo škriatok napáchal. Vierka, Fifo a deti sa spolu naučia čarovať a oslobodia pani Zimu zo zajatia.
Stratená Zima – plagát

 

Lampiónový sprievod

Milí rodičia, dňa 6.novembra 2019 (streda) organizuje naša MŠ lampiónový sprievod. Sprievod bude mať začiatok pred Materskou školou v časti Miloslavov o 17:00 hodine, odkiaľ sa spoločne vyberieme na prechádzku s lampášikmi do časti Alžbetin Dvor. Z bezpečnostných dôvodov Vás prosíme , aby ste si obliekli reflexné vesty (prineste ich aj deťom) a nezabudnite ani na vhodnú obuv. Cieľom sprievodu bude ŠPORTOVÉ IHRISKO Alžbetin Dvor, kde bude pre deti pripravená malá odmena. AKCIA SA USKUTOČNÍ LEN V PRÍPADE PEKNÉHO POČASIA!!!
LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD_plagat

Tajomstvá lesa

23.10.2019 TAJOMSTVÁ LESA v MŠ
Lesná víla deti zoznámi s obyvateľmi lesa, ktorým stromy poskytujú potravu aj príbytok. Zapojením všetkých zmyslov spolu odkryjú niektoré lesné tajomstvá a na záver vytvoria veľký lesný orchester.
MŠ časť Alžbetin Dvor pre Srdiečka, Včielky, Rybky: AD_TAJOMSTVÁ LESA
MŠ časť Miloslavov: M_TAJOMSTVÁ LESA

 

Adresy starých rodičov

Vážení rodičia,
pri príležitosti Mesiaca úcty k starším vyrábame s deťmi pohľadnice pre starých rodičov a pre dôchodcov z obce, ktorí nemajú príbuzných. Nielen v októbri, ale po celý rok sa snažíme viesť deti k úcte starším, nakoľko sa celkovo v spoločnosti vytráca sociálne cítenie. Pri tejto príležitosti Vás prosíme o spoluprácu tým, že prinesiete adresu starých rodičov. Každé dieťa vyrobí v triede jednu pohľadnicu, ktorú spoločne s učiteľkou pošlú poštou a pre druhých starých rodičov vyrobíte pohľadnicu spolu s deťmi vy. Adresu prosíme priniesť učiteľkám v triede. Prosíme neposielať e-mailom.
Ďakujeme!

 

Týždeň ovocia a zeleniny

Od 30.9. do 4.10.2019 TÝŽDEŇ OVOCIA v našej škôlke máme a tak Vám to milí rodičia na známosť dávame, aby ste o tom informáciu mali a svojmu dieťatku (aspoň) 1 kus ovocia do triedy prichystali. Ovocie nebude v škôlke na hranie, ale na poznávanie a ochutnávanie.
A aby sme v škôlke boli silní a zdraví, na ďalší týždeň bude zas TÝŽDEŇ ZELENINY. V tom čase (7.10.-11.10.) detičkám do triedy zeleninku dajte a nezabudnite na to prosíme (hneď ako tento oznam dočítate).

tyzden_ ovocia_a_zeleniny  

Poďakovanie

Radi by sme sa touto cestou chceli poďakovať mamičke Lucii Zelezníkovej (trieda Zajkovia) za hračky, ktoré darovala našej materskej škole.

Ďakujeme!

Logopedická depistáž

Vážení rodičia,

dňa 27.09.2019 bude v Materskej škole Miloslavov (obidve časti) počas dňa prebiehať bezplatná logopedická depistáž, ktorej sa zúčastnia iba Vami prihlásené deti. Rodičia, ktorí majú záujem, aby sa ich dieťa zúčastnilo logopedickej depistáže, sú povinní priniesť pani učiteľkám na triede Prihlášku, Súhlas s vyšetrením a Čestné vyhlásenie pre zber údajov, (uvedené v prílohách):

depistaz logoped_prihlaska a suhlas_Rovinka-2019

cestne vyhlasenie SCSPP LOGaDYS_final

Tlačivá nájdete na tejto webovej stránke aj v časti: Dokumenty a tlačivá na stiahnutie (sú to dve prílohy – Logopedická depistáž – čestné vyhlásenie, Logopedická depistáž Prihláška a súhlas).

Ďakujeme